Enerji tedarikçisi ve komisyoncu ortaklıkları: Yalnızca tuttuğunuz şirket kadar iyisiniz

Ticari müşterilere doğru şekilde hizmet verenlerin topluluğunu desteklemeye inanıyoruz. Bu vicdansız brokerlerle iş yapmayarak, elimizdeki şirketi temsil ettiğimizden emin olmayı umuyoruz. Aracıları kendi kazançları için müşterileri kandırmak için konumlarını kullanmalarına göz yummayız. Evet, hepimiz kar etmek zorundayız, ancak bazıları ahlaki pusulalarını yanlış yönlendirdi. Bir tedarikçi olarak “polis” yapmak zor olabilir ve ortak ağımız genelinde şeffaflığı artırmak için süreçler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

Geçen yıl boyunca Kira Değişikliği başvurularında bir artış yaşadık. Anlaşılır bir şekilde, mevcut ekonomik iklim birçok işletmenin kapanmasına neden oldu. Tüm başvurularda, ne yazık ki, faturalarını ödememek için süreci bir boşluk olarak kullanan bazı müşteriler ve müşterileri kendi kazançları için değiştirmek için sistemi suistimal eden komisyoncular var ve müşterilerin hiçbiri daha akıllı değil.

İşletmelerin karşı karşıya olduğu artan zorluklarla birlikte, bir enerji sözleşmesi seçmek, sıralanacak şeylerin hiyerarşik sırasına düşebilir. Aracılarının bunu onlar için yönetmesi, uğraşması gereken daha az güçlüktür. Müşterileri adına hareket eden birçok ortağımızdan kiracılık değişikliği talepleri alıyoruz ve güvenilir ortaklığımız, başkalarının neden olduğu kötü davranışların müşteriye en iyi niyetle hizmet veren tüm ortaklarımıza zarar vermediği anlamına geliyor.

Herhangi bir yanlış uygulama endişesini ortadan kaldırmak için sürecimize titizlik uygularız. İstekleri doğrulamanın ve gerekli ayrıntıları elde etmenin kolay bir yolu olmadığından zaman alıcı hale gelebilir. Kimsenin istemediği ama ne yazık ki tüm tarafları korumak için gerekli olan bir şey. Sürecimizin bir parçası olarak, müşteriyi ilk sıraya koymanın bir kanıtı olarak, bizimle yeni sözleşme yapanlar için tüm sözleşmelerin tarihini geriye alıyoruz.

Dürüstlük ve şeffaflık, tüm tedarikçilerin ve komisyoncuların güvenilmez olduğu algısını ortadan kaldırmak için bu endüstrinin ihtiyaç duyduğu şeydir. Açık, dürüst ve adil, sadece kelimelerden ibaret olmayan değerlerimizden bazılarıdır. Aldığımız kararlarda ve bir işletme olarak yaptığımız eylemlerde bunlara uymayı hedefliyoruz ve elimizde tuttuğumuz şirketin sektördeki iyi bir değişimi desteklediğinden emin oluyoruz.

Enerji komisyoncusu kullanan bir işletmeyseniz ve kimi kullanacağınızdan emin değilseniz, vicdansız enerji komisyoncularındaki artış ve bir komisyoncuyla çalışmaktan nasıl kaçınılacağıyla ilgili ipuçlarımıza göz atın.