Enerji ve Konaklama – Tam Hizmete Geri Dönme

Geçen yıl, her şekil ve büyüklükteki işletme için çalkantılı geçti. Dalgalanan kurallar ve düzenlemeler, sürekli kapanmalarla birleştiğinde birçok sektörü zor durumda bıraktı. Misafirperverlik elbette pandemi tarafından son derece ağır bir şekilde etkilendi, ancak halk yeni özgürlükleri benimsediği ve ev dışında yeme ve içmeye akın ettiği için umutlar yüksek. ‘Özgürlük’ tüm hızıyla devam ederken, bir yıllık kayıptan sonra konukseverliğin toparlanmasına, maliyetleri düşürmesine ve bu kârları en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için başka ne yapılabilir?

BÜYÜK RESİM

Konaklama endüstrisi 2,9 milyondan fazla kişiyi istihdam ediyor ve ekonomi için yılda 130 milyar sterlin üretiyor – bu nedenle etkin bir şekilde yoluna devam etmek birçok başka işletmeyi ve bireyi etkileyecek. Enerji, kullanımı yüksek bir endüstri olduğu için konaklama sektörü için sıcak bir konudur ve bu tür maliyetler yüksek olabileceğinden, yiyecek içecek işletmeleri için enerji maliyetleri, işletme maliyetlerinin yaklaşık yüzde dört ila altısını oluşturur. Niccolo AMR sayaç verilerini (19-26 Mayıs arası) kullanarak, işletmeler bir kez daha misafir ve yemek yiyenleri ağırlarken, enerji tüketiminin zaten artmakta olduğunu gösteriyor. Ağırlama sektörlerinde mevsimsel normal gaz talebi şu anda 153 olan ortalamanın üzerinde. %. Bunu mevsimsel olmayan soğuk bir Mayıs ve 9 dereceye kadar düşen sıcaklıklarla birleştirirsek, enerji harcamasının mevsim normlarına göre %20 arttığını görebiliriz (veriler w/c 17 Mayıs – Niccolo Energy AMR okumalarından alınmıştır). Enerji maliyetleri, bunu yapmak isteyenler için büyük bir odak noktası olacaktır ve olmalıdır.
işlerini mümkün olduğunca verimli ve uygun maliyetli bir şekilde yeniden açmak.

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Ayrıca yenilenebilir enerjiye yönelik artan bir düşünce var.Tüketici davranışındaki pandemi kaynaklı değişiklikler, karbon emisyonları ve gezegen üzerindeki etkimiz üzerinde ne kadar etkimiz olabileceğine ışık tuttu. Haklı olarak tüketiciler, daha sürdürülebilir bir enerji geleceğine yönelik çalışmalara yardımcı olmak için yenilenebilir veya daha yeşil seçenekler sunabilecek tedarikçilerin giderek daha fazla farkına varıyor ve bunlarla ilgileniyor.

OTELCİLİKTE ENERJİ

Enerji, genellikle bu sektördeki işletmeler için en önemli maliyetlerden biridir, bu nedenle, tamamen yeniden açılma planları ilerlemeye devam ederken, enerjinin kendileri için çalışmasını sağlamak için sektördeki insanların nasıl ve ne yapabileceğini ele almak mantıklıdır.

DAHA İYİ ENERJİ YÖNETİMİ

  • Konaklama işletmelerinin maliyetleri azaltmak ve verimliliği artırmak için enerji tüketiminin üstünde kalmasının birçok basit yolu vardır.
  • Bunlar şunları içerir:
  • 21 Haziran tam yeniden açılmadan önce güncel sayaç okumalarını gönderin. Tahmini veya güncel olmayan okumalar, olması gerekenden daha fazla ödeme yaptığınız anlamına gelebilir.
  • Sahip olduğunuz tedarik anlaşmasına meydan okuyun – pandeminin bir darbe etkisi, enerji tedarikçilerinin kendi kayıplarının bir kısmını yükselen fiyatlar aracılığıyla telafi etmeye çalışıyor olmaları olabilir. Sözleşme bitiş tarihlerinizi bilin ve alışveriş yapmaya hazır olun.
  • Süreçlerinizi kontrol edin – kulağa basit geliyor, ancak pratik yapmıyoruz, eski ve yeni personelin kapanış/gece sonu prosedürlerini bildiğinden emin olun, siz yeniden açana kadar kapatılabilecek şeyler bırakmayın!
  • Çevre dostu bir guru edinin – Enerji tasarrufundan sorumlu olacak birini aday gösterin. Verimliliği artırmanın, meslektaşlarıyla iletişim kurmanın ve değişimi teşvik etmenin yollarını aramaya teşvik edin.
  • Termostatınızı ayarlayın – Belirgin şeyleri unutmak kolaydır, ancak yılın farklı zamanlarında sıcaklığa dikkat ederek ve termostatı hemen ayarlayarak büyük enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
  • Otomatik Sayaç Okuyucu hakkında tedarikçinizle görüşün. AMR’ler, işletmenizin gaz kullanımınızın üstüne çıkmasına yardımcı olabilir ve size tüketiminizi daha net bir şekilde anlamanızı sağlar. Doğru okumalar aynı zamanda doğru faturalar anlamına gelir – bu nedenle yalnızca kullandığınız enerji için ödeme yaparsınız.

AKILLI SAYAÇLAR

2008’de Birleşik Krallık Hükümeti, daha iyi enerji yönetimine yardımcı olmak için akıllı sayaçları kullanıma sunmak için hazırlıklara başladı. Akıllı sayaç, enerji kullanımını ölçer ve okumaları doğrudan tedarikçinize gönderir. Akıllı sayaçlar yalnızca faturaların kesilmesi anlamına gelmez, aynı zamanda işinizi etkileyebilecek enerji zorluklarını belirlemede birçok ayak işi yapar.
Akıllı sayaçların piyasaya sürülmesi Covid19 nedeniyle bir darbe alsa da, İngiltere’nin piyasaya sürülmesi şimdi yeniden başladı ve Mart ayında 15 milyona ulaştı. Enerji akıllı verilere sahip olmak, işletmelere kontrol sağlama ve kullanım konusunda daha bilinçli hale gelme konusunda ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır. Akıllı değilseniz
metre, tedarikçinizden daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Enerji, konaklama işletmeleri için sancılı bir süreç olmamalıdır, ancak bu önemli bir husustur ve tedarikçilerin de bu süreci basitleştirmek için eğitim, destek ve tavsiye sunmada oynayacağı bir rol vardır.