İşletmeniz için doğru finansmanı bulma

Devlet destekli Coronavirus işletme kredilerini kaçırmayın

Mart ayından bu yana, işletme sahipleri, her biri nakit akışı sorunlarına ve bilançoda bir kara deliğe yol açabilecek ticaret kısıtlamaları, tedarik zincirindeki kırılmalar ve hatta toptan satış kesintileri ile uğraşmak zorunda kaldılar, özellikle de faturalar ve ücretlerin hala ihtiyaç duyduğu durumlarda. ödenmek.

İşinizi yeniden şekillendirmeye yardımcı olmak için, hala mevcut olan devlet destekli krediler var.

İşletmeniz için doğru finansmanı bulmanıza yardımcı olmak için Think Business Loans ile birlikte çalıştık. Finansman seçeneklerinizi ve çok önemli başvuru tarihlerini anlamak için kılavuzlarını okuyun.

İşletmeler için hangi devlet desteği var?

Bu yılın başlarında hükümet, işletmelere pandemi yoluyla yardımcı olmak için tasarlanmış 330 milyar sterlinlik bir paket ortaya koydu. Destek önlemleri, tümü ya otomatik olarak uygulanan ya da şimdi tahsis edilmesi gereken hibeler ve vergi indirimlerini içeriyordu.

Ayrıca çeşitli krediler de sağlandı. İşletmenizin finansal yardıma ihtiyacı varsa, başvuru tarihlerinin hızla yaklaştığını göz önünde bulundurarak aşağıdakileri göz önünde bulundurmanız faydalı olabilir:

Coronavirus İş Kesintisi Kredi Programı (CBILS)

CBILS teklifinden yararlanmak istiyorsanız, son başvuru tarihi 30 Kasım’a uzatılmıştır. Kurallar da gevşetildi, bu nedenle zaten başvurduysanız ve reddedildiyseniz artık uygun olabilirsiniz.

CBILS kredisi nedir?

COVID-19 salgını sonucunda gelirlerinde düşüş ve nakit akışında aksama yaşayan KOBİ’lere destek sağlamak üzere tasarlanan CBILS, yıllık cirosu £’a kadar olan İngiltere merkezli işletmeler için 5 milyon £’a kadar kredi sağlıyor. 45 milyon.

Kredi verenlere yönelik riski azaltmak için tamamı devlet tarafından desteklenen vadeli krediler, kredili mevduat hesapları, fatura finansmanı ve varlık finansmanı için finansman paketleri düzenlenebilir. Krediler devlet destekli olsa bile, işletmeniz borçtan tamamen sorumlu kalacaktır.

CBILS kuralları gevşetildi

Coronavirus İş Kesintisi Kredi Programı (CBILS) ile ilgili kurallar gevşetildi, bu da işletmenizin artık kendisini karantinadan kurtarmaya yardımcı olmak için 250.000 £’a kadar kredi almaya uygun olabileceği anlamına geliyor. Daha önce reddedilmiş olsanız bile, borç verenler artık size bir CBILS kredisi sunabilir.

CBILS kredisi için uygun muyum?

CBILS uygunluğuyla ilgili kurallar değiştiğinden, işletmeniz aşağıdaki koşulları karşıladığı sürece artık bir CBILS kredisine başvurabilirsiniz (veya yeniden başvurabilirsiniz):

 • 50’den az çalışanı ve yıllık cirosu 9.000.000 £’dan az
 • Ulusal hukuk kapsamında toplu iflas prosedürüne tabi değildir
 • Kurtarma yardımı (geri ödenmemiş) veya yeniden yapılandırma yardımı (ve yine de yeniden yapılandırma planına tabi) alınmamıştır.

CBILS kredisinin faydaları nelerdir?

CBILS kredilerinin diğer özellikleri şunları içerir:

 • 12 ay boyunca geri ödeme, faiz veya kredi ücreti ödenmez
 • %5,9’dan %10,2’ye kadar düşük faiz oranları – hükümetin ilk 12 ayda ödediği faiz hariç (statüye bağlı)
 • Krediyi erken kapatmak için ek ücret yok

CBILS kredisine nasıl başvurabilirim?

İşinizi zaman ve güçlüklerden kurtarmak için Think, başvurmadan önce kredi puanınızı etkilemeyecek ücretsiz bir uygunluk kontrolü yapacak ve başvurunuz kabul edilirse yalnızca dokuz gün içinde işleme alınabilecektir.

Unutmayın, bu programlar Eylül’de biteceği için zaman daralıyor. Şimdi Think Finance ile krediye uygun olup olmadığınızı öğrenin.

Sadece faizli kredili mevduat hesabı

CBILS ile mücadele ettiyseniz veya işletme finansmanı için reddedildiyseniz, aşağıdakileri sunan yalnızca faizli kredili mevduat hesabı da dahil olmak üzere, kilitlenme sonrasında işletmenizin geri dönmesine yardımcı olacak başka finansman seçenekleri vardır:

 • £ 25,000 – £ 500,000 arasında borç alın
 • Sadece ödünç aldığınız paranın faizini ödeyin
 • Eylül 2020’ye kadar hiç faiz ödemeyin
 • Ayda %2,00 ila %2,25 arasında alınan faiz*
 • Borç verenin ücretleri geçerlidir

Teminat olarak bir borç senedi sağlamanız istenebilir.*

Think Finance, kredi dosyanızı etkilemeden, uygunluğunuzu saniyeler içinde kontrol edebilir.

Daha fazla bilgi için 0203 880 9880’i arayın.

Coronavirus Büyük İşletme Kesintisi Kredi Programı (CLBILS)

Coronavirus Büyük İşletme Kesintisi Kredi Programı (CLBILS), büyük işletmeler için etkin bir şekilde bir CBILS kredisidir.

İşletmenizin yıllık cirosu 45 milyon sterlin üzerindeyse ve COVID-19 salgını sırasında kaybedilen veya ertelenen gelirler nedeniyle nakit akışında kesinti yaşıyorsa, 200 milyon sterline kadar vadeli kredi, döner kredi olarak borç almaya uygun olabilir. tesis (fazla ödeme), fatura finansmanı veya varlık finansmanı.

CBILS veya diğer devlet destekli kredilere nasıl başvurulur?

Bir CBILS kredisine başvurmanın en basit yolu, Think Business Loans’taki ortaklarımızla konuşmaktır – teknolojiye uygun ekip ücretsiz bir uygunluk kontrolü yapacak ve başarılı olursa başvurunuzu dokuz gün içinde işleme koyabilecektir.

**Güvenlik söz konusu olduğunda hem ticari hem de kişisel varlıkları riske atabilir Think Business Loans, borç verenlerle herhangi bir şartı kabul etmeden önce bağımsız yasal tavsiye almanızı tavsiye eder.